III. MİLLÎ KÜLTÜR ŞÛRASI
  • Neredeyim :

Tarık Bayram GÖLEZLİOĞLU

Çankırılı memur bir ailenin çocuğu olarak 1975 yılında Ankara’da doğdu. Ortaokulu ve liseyi Ankara Fatoş Abla Koleji’nde burslu olarak okudu. 1994 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Tv ve Sinema Bölümü’nü kazandı. Üniversite eğitimini sürdürürken İstanbul Şehir Tiyatroları’nda oyunculuk ve yönetmenlik eğitimi aldı. Aynı yıllarda Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’nda (TRT) çalışmaya başladı. Dört yıl boyunca TRT’de  çeşitli programlarda yapım ve yönetim kadrolarında görev yaptı. 1998 yılında üniversite bitirme tezi olarak arkadaşlarıyla çekmiş olduğu kısa film Nürnberg Film Festivali’nde ödül alınca yurtdışı serüveni başladı.

2001 yılında Frankfurt Goethe Üniversitesi’ne kabul edildi. Mannheim Goethe Enstitüsü ve Heidelberg Üniversitesi’nde dil eğitimini tamamlayarak yüksek eğitimine başladı. Mannheim Üniversitesi’nde „Medya Bilimleri ve Tarih“ üzerine çalışmalar yapıp, Stuttgart Film ve Sanat Akademisinden denkliklerini aldı. Almanya’ya geldiği ilk dört yıl boyunca Frankfurt Türk Film Festivali’nin genel yayın yönetmenliğini üstlendi. Aynı dönemlerde uluslararası işletmelere basın-halkla ilişkiler, marka ve reklam danışmanlığı hizmetleri verdi. Gerek Türkiye’de gerekse Almanya’da çok sayıda sosyal proje çalışması içinde yer aldı. Almanya Aile Bakanlığı için “Wir sind Dietzenbacher” adlı kısa bir film yazdı ve yönetti. Almanya’ya Türkiye’den Göçün 50. Yılında Fotograf Sergisi ve Filmi, UNESCO Benelux ülkelerinde  Dinler Birliği etkinlikleri, Uluslararası Habitat İstanbul Belgesel Filmi gibi büyük çaplı projelerde çalıştı ve bazılarını yönetti.

Almanya’da ki iş hayatına Baktat Şirketler Grubu’nda marketing ve reklam müdürü olarak başlayan Gölezlioğlu, daha sonra ki yıllarda General Mobile Avrupa Distribütörü HSW Com’da yine aynı alanda yöneticilik yaptı. 2008‘de Turkuvaz ATV SABAH GmbH’da reklam ve pazarlama yöneticiliği yaptıktan sonra, edindiği tecrübeler, aldığı eğitim ile şu anda sahibi olduğu Imagentur şirketini kurdu. Evrensel düşünen, yerel konuşan ve gerçekleştiren bir vizyon ile tek parçalı çözümler yerine, güçlü ve geleceği planlayan ve yatırım yapan, kurumsal şirketlere hizmet sağlayan marketing ajansını 2011’de Imagentur GmbH olarak tescilledi. Reklam, medya ve marketing alanlarında hizmet sağlayan Imagentur, çift dilli düşünen, alanlarının uzmanı yönetici ve uzman ekibi ile özellikle Almanya ve Avrupa’da Türk pazarına pazarlama, tanıtım, sanat ve kültürel etkinlikler alanında uygulamalı çözümler üretiyor.

Gölezlioğlu’nun Omma e.V. (Ortsverein Mannheim) Kurucu Üyeliği, TYD-KORA Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Yazarlar Birliği, Çankırılılar Vakfı, BİRSAD, Avrupa Müslümanları Kültürevi (KUDEM e.V) ve İslâmî Araştırmalar ve Kültürler Arası İşbirliği Enstitüsü (İFİS&İZ) üyelikleri bulunmaktadır.

Evli ve bir çocuk babası olan Tarık Bayram Gölezlioğlu, şimdilerde 2 belgesel ve bir televizyon projesi üzerinde çalışıyor. Okumayı, yazmayı ve yürüyüş yapmayı seviyor.