III. MİLLÎ KÜLTÜR ŞÛRASI
  • Neredeyim :

Fırat KASAPOĞLU

Kültür Ekonomisi-firat-kasapoğlu.jpgFırat Kasapoğlu etkinlik ve eğlence sektöründeki 33 yıllık tecrübesi ile büyük ölçekli pek çok yerli ve yabancı projenin yaratım ve yönetimini gerçekleştirmiştir.

Boğaziçi Üniversitesi Elektronik bölümü ve ardından University of New Orleans Communications and Productions bölümünde eğitim gören Kasapoğlu, 1983-1996 yılları arasında IKSV’nin (İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı) Prodüksiyonlarını gerçekleştirmiştir. İTO (İstanbul Ticaret Odası) Meclis Üyesi, TESDER (Etkinlik ve Eğlence Sektörü Derneği Türkiye) ve YEKON (Yaratıcı Endüstriler Konseyi) Başkanı olan Fırat Kasapoğlu 2004 yılından beri etkinlik sektöründe faaliyet gösteren THEPARTNERS’ın da sahibidir.

Türkiye’nin ilk stadyum konserine ( Bryan Adams -1992 ), ilk stadyum turnesine ( Tarkan Doritos Panço – 1995 ), Türkiye’nin en başarılı müzik festivaline ( Rock’n Coke 2003 -2004-2005-2006 yaratım, yapılandırma ve yapımcı) ve ilk eğlence-eğitim kavramları üzerinden gerçekleştirilen sergi ve etkinliklere imzasını atmıştır.

Uluslararası platformlarda ise 1991 yılından bu yana birçok etkinliğin yaratımında ve yönetiminde bulunan Fırat Kasapoğlu, son yüzyılın en büyük iki dev müzik festivali Woodstock ’94 ve Woodstock ’99, The Fugees Avrupa Turnesi 2005, Lauryn Hill Avrupa Turnesi 2007, Turkmenistan 20. Bağımsızlık yılı kutlmaları gibi önemli organizasyonları yönetmiştir.